Wojna w Kuropatkach | Dobra Cena | Sklep Online | Wydawnictwo Literatura

Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Promocja!

Wojna w Kuropatkach

Original price was: 29,90 zł.Current price is: 20,90 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 20,90 .

500 w magazynie

Kuropatki. Miła, mała wioska, gdzie Mela i jej młodsza siostra Ada uwielbiają spędzać wakacje. Jest las, a w nim jagody i grzyby, jest malutkie jeziorko, a nad nim Port Piratów… Ale tegoroczny pobyt dziewczynek nie będzie tak beztroski jak poprzednie.

 

 

 

Do lasu nie wolno wchodzić, psa Bajbusa niepokoją policyjne syreny, a w niektórych domach nocami palą się zielone latarnie.
Bo w Kuropatkach trwa wojna, choć nikt o niej nie wie.

 • dr Marek Michalak
  przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka
  Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018)
  Tę książkę powinien swojemu dziecku przeczytać każdy rodzic. To opowieść o prawdziwym człowieczeństwie pełnym mądrości, empatii i akceptacji. Katarzyna Ryrych świetnie wyjaśniła, jak dzisiaj być przyzwoitym i dobrym człowiekiem. Pokazała jednocześnie, jak można i należy budować wspólny świat dzieci i dorosłych – świat przyjazny i bezpieczny dla wszystkich, bez względu na różnice narodowościowe, religijne, wiekowe… A słowa małej Meli: “Jak łatwo zostać dobrym, kiedy dokoła inni robią złe rzeczy. A wystarczyłoby ich nie robić” powinny pobudzić młodego i starszego czytelnika do głębokiej refleksji i konkretnego działania.

  Grzegorz Kasdepke
  Walka między Dobrem a Złem trwa właśnie teraz – i nie mam wątpliwości, po której stronie opowiada się Katarzyna Ryrych. Uzbrojona we wrażliwość, wyobraźnię i w pisarski talent rzuca wyzwanie bezdusznemu światu. Niektóre książki są jak oręż. Oto jedna z nich!

  TosiMama
  https://www.tosimama.pl/2022/02/wojna-w-kuropatkach-wydawnictwo.htm

fragment:
(…) Ta książka to ważny głos w sprawie uchodźców. Głos tym ważniejszy, że skierowany do dzieci. Dziś młodych czytelników, którzy za kilkanaście lat mogą piastować ważne stanowiska i decydować o losie innych ludzi. Dlatego warto już dziś wyrabiać w nich umiejętności, które pozwolą w przyszłości na podejmowanie mądrych i rozważnych decyzji. Ta książka na pewno w tym pomoże.

fragment:
„Zgodnie z ideą cyklu, mamy w tej powieści przede wszystkim dziecięcą perspektywę i tu autorka mistrzowsko punktuje popełniany przez dorosłych błąd – niedocenianie naszych dzieci. Dorośli bardzo często uznają, że dla dzieci lepiej będzie, jeśli nie zostaną wtajemniczone w sytuację i łudzą się też, że młodzi nie będą pytać i szukać odpowiedzi. Prawda jednak jest taka – co pokazuje opowieść o Kuropatkach – że dzieci widzą i słyszą więcej, a niedopowiedzenia jedynie budzą niepokój. W tej warstwie książka jest też nauką dla nas, rodziców, którzy towarzyszą dzieciom w lekturze. I jest to nauka bardzo uniwersalna.

(…) Wojna w Kuropatkach to historia o potrzebie niesienia pomocy, o szacunku dla drugiego człowieka, uważności na cierpienie wokół nas. O tym, jak wielkie znaczenie mają niewielkie gesty zwykłych ludzi. I właśnie dziś to przesłanie jest jeszcze bardziej aktualne.

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

72

Kategoria wiekowa:

9+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2022

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-8208-035-3

Książkę polecają: