Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Promocja!

Która to Malala?

Original price was: 26,90 zł.Current price is: 18,80 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,80 .

500 w magazynie

Roześmiana, skora do zabawy i śpiewania hitów Justina Biebera – właśnie taką Malalę poznajemy. Jedyne, co wyróżnia dziewczynę spośród przyjaciółek, to to, że nie zasłania twarzy chustą. Ale czy to wystarczający powód, by strzelić nastolatce w twarz? Szybko okazuje się, że Malala to nie zwykła nastolatka, a blogerka, która – opisując sytuację dziewcząt w pakistańskim szkolnictwie – naraziła się talibom.
Wzruszająca opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o tym, że warto walczyć i pomagać słabszym. Malala udowodniła, że wystarczy jeden odważny człowiek, by zainspirować całe rzesze.

 • Rzecznik Praw Dziecka
  Marek Michalak
 • „Spotykając się z dziećmi podczas różnych okazji, pytam, które z ich praw jest dla nich najważniejsze. Polskie dzieci wskazują prawo do wyrażania swojego zdania. Właśnie to prawo ważne jest też dla Malali Yousafzai, pakistańskiej dziewczyny, która nie tylko z odwagą z niego korzysta, ale także śmiało mówi o kolejnym fundamentalnym prawie: prawie do nauki. W wielu krajach możliwość chodzenia do szkoły jest traktowana jako przykra konieczność. Dla Malali i jej koleżanek nauka była upragnioną, jedyną szansą na lepszą przyszłość”.Juniorowo
  https://www.juniorowo.pl/ktora-to-malala/
 • Książeczki synka i córeczki
  http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/2015/11/ktora-to-malala.html

fragment:
(…) „uwielbiam książki, które przybliżają naszym dzieciom rzeczy, o których zazwyczaj się z nimi nie dzielimy. Gdy opowiadają historie, których sami nie umielibyśmy im opisać. Gdy poruszają tematy ważne, ale w taki sposób, by były łatwo zrozumiałe przez tych młodych ludzi. ”

 • Która to Malala_scenariusz
 • To ja, Malala. Dziewczynka, która zmienia świat  – scenariusz lekcji na podstawie książki „Która to Malala?” 

Dostępny również e-book w wersji angielskiej <—

 

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

64

Kategoria wiekowa:

8+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2021

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-8208-019-3

Książkę polecają: