Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Król Myszy

34,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy ten produkt będzie dostępny?

Intryga i sensacja na miarę Lustrzanny! Przenieś się do uniwersum…XIX Warszawy! A co jeśli to wszystko wydarzyło się naprawdę?

Król Myszy wiedzie nas na scenę burzliwych wydarzeń okresu napoleońskiego. W korowodzie barwnych postaci mamy Ludwika XVIII, zaplątanego w intrygi i zdrady, artystów, wynalazców i wielkie umysły epoki. Ale także zwykłych ludzi, tworzących warszawski tygiel osobowości.

Tom II – Powietrzny żeglarz

Tom III – Sobowtór

Zaczyna się niewinnie, ale nie dajcie się na to nabrać! Z biegiem stron opowieść się rozkręca, mroczne intrygi i postacie kryją się tylko po to, żeby znienacka wyskakiwać i zaskakiwać nas, czytelników. Kończysz czytanie i pytasz: „No, dobrze, ale co dalej było? Kiedy dalszy ciąg?”.

Joanna Papuzińska

 • Granice.pl
 • (…) Zuzanna Orlińska, wielokrotnie nagradzana autorka literatury dziecięcej i młodzieżowej, rozpoczyna swoją relację od znajdującej się pod pruskim zaborem Warszawy. Dzięki niej czytelnik w towarzystwie dwunastoletniego syna szewca, Marcina Zięby, zanurza się w barwne życie miasta: przemierza istniejące do dnia dzisiejszego warszawskie ulice (plan ówczesnego miasta zdobi wewnętrzną stronę okładki), uczestniczy w figlach płatanych pruskim żołnierzom, kryje się w mrocznych zaułkach, unika szpiegów. Akcja nabiera tempa z chwilą przybycia nad Wisłę następcy francuskiego tronu, Ludwika XVIII, a także depczących mu po piętach agentów Napoleona. Jaki będzie finał napoleońskiej intrygi szpiegowskiej? Czy kopia wielkiej królewskiej pieczęci Francji nie jest przypadkiem oryginałem? Jaką rolę odegrał wylicytowany zegar z pieczęcią Bourbonów w skryce? Czy francuski agent handlowy może być zleceniodawcą morderstwa? No i – wreszcie – kim był tajemniczy człowiek z binoklami ze szlifowanych szmaragdów? Odpowiedzi znaleźć można w lekturze.Powieść Zuzanny Orlińskiej zachęca do pogłębiania wiedzy historycznej. Obrazowy przekaz umożliwia przeniesienie się do opisywanych czasów i miejsc, pomagając równocześnie rozwikłać splot historycznych zdarzeń, zorientować się w skomplikowanych powiązaniach rodzinnych oraz zrozumieć kontekst opisywanych wydarzeń.
 • https://www.granice.pl/recenzja/krol-myszy/43206
 • Bajkochłonkahttps://bajkochlonka.pl/2021/07/25/krol-myszy/
 • ksiazeczki_z_biblioteczkihttps://www.instagram.com/p/CTZOlFWMh2m/
 • Mały pokój z książkamihttps://poczytajmi.blog/2021/09/30/krol-myszy/
 • Esensja.plhttps://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=31366
 • Histmag.org
 • Przybycie do Warszawy Ludwika XVIII, francuskiego króla wygnańca, rozpoczęło sekwencję niezwykłych zdarzeń i misternych rozgrywek dyplomatycznych. W towarzystwie dwunastoletniego Marcina zgłębiamy tajemnice epoki i zostajemy wciągnięci w sam środek napoleońskiej intrygi szpiegowskiej. Książka Zuzanny Orlińskiej to nie tylko znakomita lekcja historii, ale również pasjonująca opowieść o życiu wielokulturowego miasta oraz zderzeniu starego i nowego ładu na kontynencie. Tak powinno się pisać powieści dla młodzieży.
 • https://histmag.org/Zuzanna-Orlinska-Krol-myszy-recenzja-i-ocena-22334
 • Mała czcionkahttps://www.malaczcionka.pl/2022/07/uczen-sztukmistrza.html?m=1

Uczeń sztukmistrza – zwiastun książki

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

392

Kategoria wiekowa:

14+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2021

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-7672-948-0

Książkę polecają:

Może spodoba się również…