Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Promocja!

Bjorn. Oczy smoka

Original price was: 34,90 zł.Current price is: 24,40 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,40 .

483 w magazynie

Paweł Wakuła zabiera Czytelnika w fascynującą podróż do świata wikingów, którzy nie tylko grabili i podbijali zachodnie ziemie, ale również aktywnie działali na Wschodzie. Tym razem Bjørn opowiada o swoich przygodach nad Dnieprem i Bosforem. W tej historii losy herosów znanych ze skandynawskich sag przeplatają się z prawdziwymi wydarzeniami i postaciami. Autor w mistrzowski sposób odtwarza klimat epoki i kreuje bohaterów, którzy nie lękają się zarówno stawić czoła wrogom, jak i spojrzeć w oczy smoka.

Piotr Bejrowski, Histmag.org

 • Histmag.org
  https://histmag.org/Pawel-Wakula-Bjorn-Oczy-smoka-recenzja-i-ocena-23406fragment:
 • Jakie wrażenie na wojowniku z północy wywarło Wielkie Miasto? Czy Hagia Sophia była najwspanialszym budynkiem, jaki zobaczył w swoim życiu? Jakim sposobem Bjørn pokonał smoka? Jakie wyspy na Wielkim Morzu odwiedził? I wreszcie na jakim wybrzeżu zakończyła się jego wyprawa? Świat wikingów między innymi dlatego był taki fascynujący, ponieważ wielokrotnie przekraczał kolejne granice poznania i rozszerzał swoją mapę. Lektura najnowszej książki Wakuły jest właśnie takim odkrywaniem X-wiecznego świata. Kolejne części podróży, drogą wodną i lądową, uświadamiają nam, jak wyglądało się przemieszczanie się w wiekach średnich i jednocześnie w sugestywny sposób przedstawiają bohaterów sprzed tysiąca lat.
 • Granice.pl
  https://www.granice.pl/recenzja/bjorn-oczy-smoka/49771
 • fragment:
 • Sporo w tej powieści ducha Ryszarda Kapuścińskiego, jego sposobu opisywania świata, wychodzenia od detalu i pojedynczego zdarzenia do szerszych sformułowań i refleksji na miarę wielkiego opisu. Dzięki tej technice „Bjørn” staje się opowieścią uniwersalną, wykraczającą znacznie poza ramy awanturniczej przygody tajemniczego wikinga, snującego się po średniowiecznej Europie, pełnej sprzecznych idei, walczących ze sobą mocarstw i wzajemnie przenikających się światów rodzącego się chrześcijaństwa i silnej wiary pogańskiej. Oprócz wielkich przygód czytelnik otrzymuje olbrzymią dawkę żywej historii.
 • Bajkochłonka_
  mhttps://bajkochlonka.pl/2022/02/05/bjorn-oczy-smoka-recenzja/
 • Esensja.pl
  https://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=31996
 • fragment:
 • Nie ulega wątpliwości, że „Bjørn. Oczy smoka” to równie wciągająca lektura jak poprzednie tomy cyklu o przyrodnim bracie Bolesława Chrobrego. Z zainteresowaniem obserwujemy kolejne dramatyczne wydarzenia na Lindisfarne, gdzie w przymusowej gościnie u zakonników przebywa główny bohater, a także śledzimy opowieść Bjørna o jego dokonaniach w służbie księcia Włodzimierza Wielkiego.

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

366

Kategoria wiekowa:

14+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2021

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-8208-022-3

Książkę polecają:

Może spodoba się również…