Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Promocja!

Powietrzny żeglarz

Original price was: 34,90 zł.Current price is: 24,40 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,40 .

497 w magazynie

Intryga i sensacja na miarę Lustrzanny! Przenieś się do uniwersum…XIX Warszawy! A co jeśli to wszystko wydarzyło się naprawdę?

Kolejny raz z Marcinem przemierzamy Warszawę z początku XIX wieku, w której tak wiele się dzieje! Bystry syn szewca ponownie znajdzie się w centrum działania spiskowców. Tym razem trup ściele się gęsto. Lawina zaskakujących zdarzeń nie pozwala spokojnie przyglądać się biegowi wypadków. Trzeba działać! Czujnie obserwować, nasłuchiwać i czytać codzienną prasę.

 

Tymczasem pierwszy balon Kuparenki zawiśnie nad miastem, muzyka Ernsta Hoffmanna wypełni koncertowe sale, a mechaniczne wynalazki zachwycą warszawską gawiedź.

Wielka historia z Napoleonem w tle i codzienne życie – trochę cyrkowe, trochę kuchenne, ale i uczuciowe, które wybuchnie niespodziewanie. Oto ponowne starcie uczuć i rozumu w znakomitej opowieści.

Tom I – Król myszy

Tom III – Sobowtór

Dziewiętnastowieczna Warszawa stała się areną doniosłych wydarzeń, które wydatnie wpłynęły na losy Starego Kontynentu. W swojej książce Zuzanna Orlińska zabiera nas w fascynującą podróż uliczkami dziewiętnastowiecznego miasta, przybliżając wyjątkowy klimat czasów napoleońskich, fascynacji cudami techniki, ale również prezentuje wspaniałe dokonania wielkich umysłów. Misternie utkane postaci, urokliwa teatralność powieści, a do tego nutka tajemniczości i intrygi, wciągają od pierwszych stron lektury. Autorka niejednokrotnie mruga okiem do tych czytelników, którzy uważnie pracowali na lekcjach historii i języka polskiego, ale także potrafi przekonać tych, którzy nudzili się w ławce szkolnej. Duża w tym zasługa odpowiedniej konstrukcji bohaterów na czele z dwunastoletnim Marcinem, którego poznaliśmy już w „Królu Myszy”, pierwszej odsłonie cyklu.

Czy Jacquotowi uda się znaleźć wielką pieczęć Francji? Czy pracowity Jordaki Kuparenko zostanie pionierem awiacji i wzbije się w przestworza? Co skrywa w sobie tajemniczy pamiętnik doktora Walentego Gagatkiewicza? Odpowiedzi na te pytania z pewnością zaskoczą młodszych i starszych odbiorców.

Histmag.org.pl

https://histmag.org/Zuzanna-Orlinska-Powietrzny-zeglarz.-Uczen-sztukmistrza-recenzja-i-ocena-23123

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

376

Kategoria wiekowa:

14+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2021

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-8208-005-6

Książkę polecają:

Może spodoba się również…