Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Promocja!

Biały Teatr panny Nehemias

Original price was: 32,90 zł.Current price is: 23,00 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 23,00 .

Wyobraź sobie, że żyjesz w ponurym świecie, bez komórki, tableta, komputera. Przed sklepami wiją się kolejki, choć na półkach brakuje towarów. W telewizji są tylko dwa programy, a z obu sączą się te same kłamstwa.

Katarzyna nie zna innego świata. Życie wydaje jej się szare jak papier toaletowy zrobiony z makulatury i nudne niczym akademia z okazji rocznicy rewolucji październikowej. Do czasu, gdy poznaje dwie dziwaczne starsze panie, a w ich tajemniczym mieszkaniu znajduje pewien niezwykły przedmiot…

 • Młodociani recenzencihttps://mlodociani-recenzenci.blogspot.com/2018/01/kolory-zycia.html
 • Lubimy czytać
 • Rewelacja, że ktoś napisał książkę dla młodzieży osadzoną w latach 80. Moja mama poleciła mi tę książkę, gdyż oddaje to jak ona wspomina te lata. Ja ich nie pamiętam. Historia wciąga i szybko się czyta. Doceniam zarówno pomysł jak i wykonanie.
 • Poczytajmi.blog (Mały Pokój z Książkami)https://poczytajmi.blog/2019/05/14/bialy-teatr-panny-nehemias/
 • Biblioteka inspiracji
 • Można napisać: wciągająca. Jedna z tych, od których przed dotarciem do ostatniej strony nie mamy ochoty się oderwać (choć sprawy zawodowe i obowiązki domowe czekają). Niebanalni i bynajmniej niepapierowi bohaterowie. Intrygujący sekret. Podróż do Polski lat 80. Powieść obyczajowa, choć trochę też psychologiczna i fantastyczna.To wszystko prawda. Ale tego rodzaju ogólniki wpisują jedynie Biały teatr panny Nehemias w pewne kategorie książek, utarte schematy. Tymczasem powieść Zuzanny Orlińskiej zaskakuje. Niesie w sobie o wiele więcej treści niż przeważająca grupa powieści dla nastolatków. Bo przyjaźń, zakochanie, szkolna codzienność, choć są obecne, stanowią jedynie pewnego rodzaju tło. Tak jak i peerelowska rzeczywistość, z którą różnymi sposobami mierzą się bohaterowie. Biały teatr wydaje się mieć znamiona powieści uniwersalnej, mówiącej między innymi (!) o ułudzie, fantazji, w jaką uciekamy, czyniąc ją swoim więzieniem. Znakomita powieść o wewnętrznym zniewoleniu, mechanizmach uzależnienia i… nadziei.

  Prywatnie: fanką książek Zuzanny Orlińskiej zostałam po przeczytaniu Detektywów z klasztornego wzgórza. Swoboda pióra, fantazja, poczucie humoru, umiejętne tworzenie pełnej przygód fabuły i oczywiście nawiązania do Makuszyńskiego przekonały mnie, że „to jest to”. Dlatego z niecierpliwością wyczekiwałam Białego teatru panny Nehemias. Zaczęłam czytać i… odkryłam zupełnie inną Orlińską. Czy byłam rozczarowana? Absolutnie! Zanim skończyłam, stworzyłam w myślach listę osób, z którymi chcę się Białym teatrem podzielić, by poznać ich opinie, podyskutować. Dla mnie – książka niezwykła.

  Karolina Mucha

 • http://bibliotekainspiracji.pl/bib/bialy-teatr-panny-nehemias/

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

200

Kategoria wiekowa:

12+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2022

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-8208-092-6

Książkę polecają:

Może spodoba się również…