Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem | Dobra Cena | Sklep Online | Wydawnictwo Literatura

Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Promocja!

Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem

Original price was: 26,90 zł.Current price is: 18,80 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,80 .

499 w magazynie

Jeśli oglądałeś kiedyś mapę nieba – możliwe, że powstała ona w planetarium Heweliusza. Ten wybitny astronom dużo osiągnął, choć jego droga do sławy była niełatwa.
Ojciec chciał, aby został browarnikiem (i przejął rodzinny interes), a inni badacze zarzucali mu, że pracuje na przestarzałym sprzęcie i jego pomiary są niedokładne (mylili się, co udowodnił), spłonęło jego wielkie obserwatorium i odbudowywanie go zajęło mu wiele lat – nigdy jednak nie zwątpił w swoją pasję.

Zilustrował opracowany przez siebie Atlas nieba, własnoręcznie wykonał pięćdziesięciometrowy teleskop  i na zawsze zapisał się w historii astronomii.
Warto go poznać.

fragment:

Warto podkreślić wysoki walor edukacyjny publikacji. Pracowitość gdańskiego astronoma i rozwijanie życiowej pasji są godne podziwu. Jest to dobry wzór do naśladowania i warto brać z niego przykład. Anna Czerwińska-Rydel rewelacyjnie pokazała, jak ciężką pracą można osiągnąć wymarzony cel. Doskonale przeplotła ważne treści historyczne z codziennością, niekiedy przedstawioną dość humorystycznie.

Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem | Anna Czerwińska-Rydel

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

96

Kategoria wiekowa:

9+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2021

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-7672-982-4

Książkę polecają: