Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku | Dobra Cena | Sklep Online | Wydawnictwo Literatura

Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Promocja!

Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku

Original price was: 32,90 zł.Current price is: 23,00 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 23,00 .

499 w magazynie

Droga do gwiazd to barwne opowiadanie o Mikołaju Koperniku dla dzieci. Ze słynnym naukowcem jest trochę jak… z zupą pomidorową. Tak jak każda gospodyni dodaje coś od siebie do tej potrawy, tak badacze życia słynnego uczonego co pewien czas odkrywają i dodają do jego biografii nowe fakty.
Jednym z nich jest na przykład to, że Mikołaj wcale nie był najmłodszym z rodzeństwa. Mówimy o nim: wielki astronom, ale czy wiemy, że na życie zarabiał głównie jako lekarz? A jakim był dzieckiem? Jakich przedmiotów uczył się w szkole? Czy naprawdę walczył z Krzyżakami? I co tak naprawdę sprawiło, że wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię?

Wydawnictwo książkowe przedstawia wszystkim dociekliwym czytelnikom książkę o Mikołaju Koperniku Katarzyny Ziemnickiej i Pawła Ziemnickiego z serii Nieprzeciętni. Zabierze Was ona w niezwykłą podróż, która zaczyna się w XV-wiecznym Toruniu, a kończy… Ależ nie, ona się nie kończy! Ona ciągle trwa. I niewykluczone, że w ślady Kopernika ruszy ktoś z Was…

Książka znalazła się na liście lektur uzupełniających rekomendowanych przez autorki podręczników z serii Między nami Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

Book Paradise
http://www.bookparadise.pl/2019/03/droga-do-gwiazd-opowiesc-o-mikoaju.html

Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

88

Kategoria wiekowa:

8+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2023

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-8208-172-5

Książkę polecają: