Duch z Niewiadomic | Dobra Cena | Sklep Online | Wydawnictwo Literatura

Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Duch z Niewiadomic

26,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy ten produkt będzie dostępny?

Pierwszy tom serii TAJEMNICE STAREGO PAŁACU

Wiktor mieszka w leśniczówce w pobliżu zniszczonego pałacu przypominającego smoka. Marzy, żeby go kupić i wyremontować, gdy dorośnie. Niestety ubiega go rodzina Czereśniaków. Wygrywają główną nagrodę na loterii i wprowadzają się wraz z dziećmi do kiczowato odremontowanego pałacu.

 

 

Podczas gdy państwo Czereśniakowie urządzają salę kinową, ich córka Magda dowiaduje się, że dawna właścicielka budynku, Róża Niewiadomska, była naukowcem i wynalazcą.

Dwunastolatka razem z Wiktorem postanawiają sprawdzić, czy to duch Róży błąka się po okolicy i jaki sekret skrywa bazyliszek na kominku. Aby odkryć prawdę, przyjaciele muszą odwiedzić pałacowe piwnice i udać się na wyprawę… wehikułem czasu!

fragment:

(…)Po lekturze pierwszych rozdziałów książki Katarzyny Majgier, w której poznajemy historię ducha z Niewiadomic, odniesiemy wrażenie, jakbyśmy przenieśli się do jednej z upiornych opowieści Edgara Allana Poe. To wrażenie zaczyna blaknąć, gdy na jaw wychodzą kolejne, odkrywane przez dzieci fakty. Wtedy historia zaczyna zbliżać się raczej do książek Herberta George’a Wellsa. Nietuzinkowy pomysł, świetny styl i wciągająca narracja sprawiają, że od książki naprawdę trudno się oderwać.(…)

Duch z Niewiadomic to pełna przygód, bardzo dynamiczna i zabawna historia, która spodoba się oczywiście dzieciom (uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej), ale przy której nie znudzą się również rodzice. W książce Katarzyny Majgier znalazło się wszystko, co mali odbiorcy w publikacjach lubią najbardziej: zagadka, tajemnica, duchy i straszny zamek. A każdy czytelnik wie, że takie składniki wróżą świetną zabawę.

fragment:

(…) Cieszę się, że oprócz ciekawej i wciągającej fabuły „Duch z Niewiadomic” ma w sobie także wartościowe przesłanie. Młodzi czytelnicy zobaczą, że to od nich zależy kim będą w przyszłości. Owszem, nie bez znaczenia są sprzyjające nam okoliczności, jednak przygody Magdy, Wiktora i tytułowego ducha pokażą, że tak naprawdę to wiedza, właściwe decyzje, pielęgnowanie talentów oraz uczciwa praca i ciekawość świata są tym, co pomaga osiągnąć sukces. Do tego wszystkiego całość doprawiona jest świetnymi ciekawostkami ze świata nauki, które z pewnością zachęcą starsze dzieci do zapoznania się z fascynującą historią odkryć i wynalazków, które odmieniły losy ludzkości!

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

200

Kategoria wiekowa:

9+

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-7672-904-6

Książkę polecają: