Ostatnia sztuczka | Dobra Cena | Sklep Online | Wydawnictwo Literatura

Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Ostatnia sztuczka

26,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy ten produkt będzie dostępny?

Zwiewna jak motyl Ella jest mistrzynią iluzji. Na festiwalu street artu nie ma sobie równych. Niestety ktoś próbuje wyeliminować ją z konkursu…

Balbina, która spędza wakacje z rodzicami na stanowisku archeologicznym i niejedno już w życiu widziała, próbuje pomóc Elli i grupie jej przyjaciół. Razem z nieodłączną kamerą przemierza miasteczko, tropiąc ślady kolejnych przestępstw.

Czy w sprawę wmieszany jest Wielkolud i jego kolekcja posążków Światowida? A może to wina rodziców Balbiny, którzy wykopując kamienny topór, zbudzili starą klątwę?

 

(…) Ostatnia sztuczka to bardzo przyjemna historia dla młodszej młodzieży opierająca się na współczesnych realiach i wakacyjnej przygodzie. Prezentuje miłą, ciekawą młodą bohaterkę, z którą łatwo będzie utożsamiać się i sympatyzować odbiorcom powieści. Sam fakt posiadania lubianego kanału na YouTubie wzbudzi ich zainteresowanie. Dobrym wzorcem jest też sposób, w jaki bohaterka swój kanał wykorzystuje.

Fabuła korzystająca z rozwiązań gatunkowych łączących powieść przygodową i detektywistyczną okazuje się bardzo dobrym pomysłem. Autorka sprawnie wprowadza nas w atmosferę wakacyjnej nudy, która poprzedza przygodę, a śledztwo, które prowadzi Balbina, właściwie nie różni się niczym od działań małych bohaterów ze znanych serii detektywistycznych dla młodych czytelników. Uważność, determinacja w zbieraniu informacji, zdolność logicznego myślenia i kojarzenia faktów to cechy, które bez wątpienia posiada Balbina i które pomogą jej w rozwiązywaniu zagadki. (…)

fragmentu recenzji bloga Zaczytasy

(…)„Ostatnia sztuczka” to powieść, która mnie urzekła każdą stroną. Świetne połączenie przygodowej fabuły z wątkami historycznymi i detektywistycznymi sprawiło, że książkę czyta się z ogromną przyjemnością. Jestem przekonana, że przygody Balbiny spotkają się z dużym zainteresowaniem młodzieży. W moim odczuciu jest to naprawdę świetna propozycja dla czytelników od 9. roku życia. I przyznam, że po cichu liczę na kontynuację tej opowieści. Jestem bowiem pewna, że Balbina ma ogromny potencjał i mogłaby nas jeszcze nie raz zaskoczyć!

fragment recenzji bloga Czytelnicze podwórko

(…) tnia sztuczka kierowana jest do młodszych nastolatków, do około dziesięcio-, może – dwunastoletnich odbiorców. Spodoba się wszystkim, którzy chcieliby swoją przyszłość związać z archeologią albo ze sceną i pokazami iluzjonistów. Dynamiczna akcja, świetnie sportretowani bohaterowie, wiarygodna i emocjonująca historia, a do tego zagadki i tajemnice sprawiają, że książka sprawdzi się jako doskonała lektura wakacyjna, ale także propozycja, która umili dłuższe, leniwe popołudnie zarówno młodym, jak i dorosłym czytelnikom.

fragment recenzji Granice.pl

(…) Przygoda Balbiny nas urzekła swoją współczesnością, nowinkami technologicznymi, niespodziewanymi zwrotami akcji, kreacją bohaterów, relacją rodzic-dziecko opartą na partnerstwie i zaufaniu oraz oczywiście samą fabułą która, jestem przekonana, zainteresuje i przyciągnie młodsze nastolatki. Historia Słowian i starosłowiańskie legendy, w których mnóstwo bóstw i magii oraz tematyka iluzji to fascynujący sprawy nie tylko dla dorosłych, ale także dla młodzieży. Jest tu wszystko – i przygoda i detektywistyczna zagadka i tajemnica i historia. Jest o pasjach, pielęgnowaniu zainteresowań i spełnianiu marzeń. Warto, naprawdę warto poznać tę książkę.

fragment recenzji bloga CzytaMy8+

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

160

Kategoria wiekowa:

9+

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-7672-943-5

Książkę polecają: