Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Promocja!

Ostatni trop Kopernika

Original price was: 36,90 zł.Current price is: 25,80 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 25,80 .

499 w magazynie

Wydawnictwo książkowe przedstawia wszystkim czytelnikom książkę dla młodzieży o Mikołaju Koperniku autorstwa Marcina Przewoźniaka.

Czy Mikołaj Kopernik może zaimponować współczesnej nastolatce?
Taki gruntownie wykształcony, bywały w świecie dyplomata, uczony, znajomy królów, biskupów i europejskich uczonych?
W dodatku bogaty – jako wysoki urzędnik zarządzający prowincją.
Superman, który rzuca wyzwanie ludziom oskarżającym go o herezję i nadal bada kosmos.
I jeszcze znajduje czas na miłość!
Ewie vel Zakale zaimponował.

 

Bohaterowie tej sensacyjnej powieści przypominają nieco bohaterów kultowego Pana Samochodzika. Miłosz Erbacher, lat 30 z kawałkiem. Oficjalnie dziennikarz, freelancer, zawodowo – współczesny awanturnik pracujący dla jednego z najpotężniejszych handlarzy dziełami sztuki w Polsce. I jego 15-letnia córka Ewa, zwana Zakałą, nieodklejająca nosa od smartfona.
Erbacher i Zakała ruszają tropem Kopernika i skradzionego depozytu. Przez Olsztyn, Frombork i Gdańsk docierają do Hiszpanii, do poszukiwanego artefaktu, który wolno im jedynie obejrzeć (właśnie zaczyna się cierpliwe wyczekiwanie – „kto da więcej”).
Przy okazji  bohaterowie  wchodzą w posiadanie niepozornego dokumentu, nawet nie oryginału, tylko fotokopii czegoś, co wygląda na relację z ostatnich godzin życia Mikołaja Kopernika. Papier otwiera im drogę do zdecydowanie bardziej pasjonującej przygody. Trop wiedzie tym razem do Krakowa.
Wartka akcja, zaskakujące ciekawostki historyczne, cięte, miejscami absurdalne dialogi, żywy język obficie okraszony młodzieżowym slangiem – tej powieści nie odkłada się w połowie lektury!

Powieść Marcina Przewoźniaka to świetny dowód na to, że książka dla nastoletnich czytelników może być nie tylko zabawna i wciągająca, ale może dostarczyć sporo interesującej wiedzy – w tym wypadku historycznej. A, być może, pobudzi ciekawość i zachęci do dokonywania własnych odkryć? Wszak Mikołaj Kopernik był niezwykle interesującym człowiekiem, a wielu faktów o nim wciąż jeszcze nie znamy.

fragment recenzji portalu Granice.pl

Posłuchaj wywiadu i audycji w RDC <—

Ostatni trop Kopernika – zwiastun

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

296

Kategoria wiekowa:

12+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2023

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-8208-167-1

Książkę polecają: