Mój przyjaciel dron | Dobra Cena | Sklep Online | Wydawnictwo Literatura

Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Promocja!

Mój przyjaciel dron

Original price was: 26,90 zł.Current price is: 18,80 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,80 .

500 w magazynie

Witek i Dawid poznają się w szpitalu. Zaprzyjaźniają się ze sobą , choć różni ich wszystko. Dzięki wypasionemu dronowi niepełnosprawny introwertyk Dawid może zobaczyć trochę świata, a Witek wreszcie odetchnąć od przykrej codzienności w najgorszej dzielnicy w mieście.

Niestety – oprychy z półświatka upominają się o Witka. Ma rzekomo uregulować długi zmarłego ojca. Kiedy im się stawia, robi się niebezpiecznie. Dzięki dronowi niemobilny Dawid może mu pomóc.

Sensacyjna powieść o sile przyjaźni w nieprzyjaznym świecie.

Kiedy 16-letni Witek Wielgus zwany Cegłą pierwszy raz wpada w łapy gangu wymuszającego haracze, ląduje połamany w szpitalu. Jego sąsiadem w szpitalnym pokoju jest Dawid, chory na SMA właściciel bajeranckiego wózka inwalidzkiego. Okazuje się, że jest też posiadaczem superdrona z kamerami. Przyjaźń i rosnące wzajemne zaufanie pozwoli chłopcom nie tylko na przeprowadzenie śmiałej akcji zwiadowczej, w której Dawid jest mózgiem i nawigatorem drona, a Witek – wykonawcą, ale też na rozprawienie się z niebezpiecznymi bandziorami. Tę historię czyta się jednym tchem…

Irena Koźmińska

Prezes Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom

(…) Fabuła nie jest skomplikowana, sama treść niezbyt trudna, natomiast spojrzenie na niepełnosprawność drugiego człowieka, oswojenie się z nią i wydobycie pozytywów – bezcenne. Także fakt, że tematu niepełnosprawności nie należy unikać i trzeba oswajać z nim dzieci, młodzież, a i dorosłym też się przyda taka nauka. Może ktoś zauważy obok siebie osobę, która posiada jakieś fizyczne ograniczenia i może sprawi, że ta osoba odzyska sens i cel w życiu? Bo tak naprawdę, każdy może zmienić świat. To także książka o obowiązkach wynikających z przyjaźni i o tym, że kiedy spotykamy pokrewną duszę – nagle przestaje mieć znaczenie stan zdrowia czy konto w banku: liczy się tylko nadawanie na tych samych falach, wzajemne zrozumienie i…dobra zabawa. Niebagatelne znaczenie ma także przedstawiona odpowiedzialność i samodzielność młodzieży.

fragment recenzji bloga CzytaMy8+ 

Niestety – oprychy z półświatka upominają się o Witka. Ma rzekomo uregulować długi zmarłego ojca. Kiedy im się stawia, robi się niebezpiecznie. Dzięki dronowi niemobilny Dawid może mu pomóc.

Sensacyjna powieść o sile przyjaźni w nieprzyjaznym świecie.

Mój przyjaciel dron | Maciej Adamiec

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

144

Kategoria wiekowa:

9+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2021

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-7672-801-8