Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Promocja!

Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka

Original price was: 34,90 zł.Current price is: 24,40 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,40 .

500 w magazynie

Oleśka razem z kolegami z klasy ma miesiąc na uratowanie państwa bez króla. To tylko praca domowa z historii, ale jaka wciągająca! Zwłaszcza że dziewczynka zna ten problem z własnego podwórka. Tam Oleśka i dzieciaki z sąsiedztwa walczą ze sobą o superbazę. Początkowo na pięści, potem organizują wybory na przywódcę bandy i ustalają zasady obowiązujące w bazie.
Powieść o perypetiach Oleśki i jej kolegów z podwórka uzupełniona jest komiksami (autorstwa Artura Nowickiego), które obrazują omawiane zagadnienia dotyczące demokratycznego (i nie…) państwa.

Książka znalazła się na liście lektur uzupełniających rekomendowanych przez autorki podręczników z serii Między nami Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka, czyli skomplikowany temat w przystępnej formie

Jak kształtować w dzieciach postawę obywatelską? Rozmawiając, ale też czytając z nimi wartościowe książki. Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka jest wyjątkową powieścią – z jednej strony wciąga i przynosi czytelnikom mnóstwo frajdy, z drugiej przybliża im niełatwe kwestie i zachęca do refleksji na społeczno-polityczne tematy. Szukasz czegoś innego? Kto tu rządzi? to wartościowa książka o demokracji, ale nasze wydawnictwo książek dla dzieci przygotowało także duży wybór powieści o innych ważnych sprawach: przyjaźni, samotności czy relacjach rodzinnych. Sprawdź dostępne książki dla dzieci 6-8 lat.

 

dr Marek MichalakPrzewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka
Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu
Rzecznik Praw Dziecka (2008–2018)

 • Jak można pojąć tajniki demokracji, zrozumieć ją? Nie wystarczy o niej usłyszeć czy przeczytać. Najlepiej ją po prostu praktykować. I to niekoniecznie od razu „na poważnie”. Można zrobić „przymiarkę” i pobawić się w demokrację. Jak? Na przykład zaglądając do tej książki. To zaproszenie do podjęcia próby praktykowania demokracji, poczucia i zrozumienia jej. To nienudna gra w demokrację.Wybory, rząd, kampanie społeczne, solidarność, równość, uczciwość, wolność wyboru, tolerancja, sprawiedliwość, kultura polityczna, reformy, poglądy polityczne, dyktatura, bunt, demokracja… Ile tu ważnych słów! Nie spadają one jednak na głowę młodego czytelnika jak grad informacji. Nie odbijają się od niego i nie rozpuszczają po zetknięciu z ziemią. Autorzy i wydawca publikacji wymyślili wspaniały sposób, by dotrzeć z pozornie niełatwym przekazem wprost do serca i umysłu czytelnika.Bo jeśli rozmawiać o demokracji z młodymi ludźmi, to tylko tak: przystępnie, nie przynudzając, z humorem, zrozumiałym dla nich językiem, obrazowo, używając konkretnych, odnoszących się do współczesnego życia przykładów.Wtedy okazuje się, że demokracja to wszystko, co dzieje się wokół nas i że mamy na to „wokół” wpływ. Że trzeba i warto działać, bo wszyscy mamy moc zmieniania swojego otoczenia, podwórka, szkoły, domu, świata. Trzeba tylko chcieć. A dodatkowo – w grupie i współpracy siła. Bo jesteśmy istotami społecznymi, nie jesteśmy sami.Mam nadzieję, że ta książka spodoba się Wam, Młodym Czytelnikom tak jak mnie. Polecam, zachęcam do zapoznania się z nią, ale nie przymuszam. Najważniejsze, żebyście – jak to w demokracji – mogli sami podjąć decyzję.

  Granice.pl
  https://www.granice.pl/recenzja/kto-tu-rzadzi-demokracja-od-podworka/59204

 • Esensja.pl
  https://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=32908
 • Dzieci mają głos
  https://wopisie.pl/kto-tu-rzadzi/
 • mamaizabawa
  https://www.instagram.com/p/CpsrEv4I4jv/
 • Zawsze Pomorze
  https://www.zawszepomorze.pl/kto-tu-rzadzi-demokracja-od-podworka-konkurs-dla-nauczycieli-na-scenariusz-zajec-o-demokracji
 • booki_dzieci
  https://www.instagram.com/p/Cr31B4CoUQ2/

Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka | Grażyna Bąkiewicz

Zapraszamy do wysłuchania podcastu:

https://www.rdc.pl/podcast/ksiazkomania_Gs04GYLyeN0Eo1UFBNtT?episode=zkK0f74VdH0ZV1g0OulL&active_page=1

Informacje szczegółowe:

Ilustrator:
Ilość stron:

120

Kategoria wiekowa:

8+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2022

ISBN:

978-83-8208-088-9

Książkę polecają: