Odkryj świat pełen przygód

Książki dla dzieci, które rozwijają skrzydła!

Przygoda czeka na każdej stronie!

Książki budują marzenia!

Promocja!

Stella, Pikuś i skarby

Autor:

Original price was: 24,90 zł.Current price is: 17,40 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,40 .

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy ten produkt będzie dostępny?

Co jest naszym największym skarbem? Czy można dostać na własność cały las?
Na czym polega mądrość wody i czy gwiazdy świecą wszędzie tak samo?
Odpowiedzi na te pytania szuka Stella wraz ze swoim pieskiem Pikusiem.
Opowieść dla maluszków o tym, jak szczodra jest dla nas matka natura i jak łatwo nam o tym zapomnieć.

Kolejne opowiadania ze Stellą i Pikusiem znajdziecie w książce „Stella, Pikuś i radość”

fragment:
Książka Niny Lussy to ujęta w formę prostych historyjek do czytania do poduszki nawet trzyletniemu dziecku edukacja ekologiczna. Autorka przypomina, że choć przyroda – tak, jak las – jest nasza, nie oznacza to, że możemy z jej skarbów korzystać bez ograniczeń czy że wolno nam bezrefleksyjnie je marnować lub niszczyć. Że należy do nas wszystkich i powinniśmy potrafić dzielić się nią z innymi. Można też lekturę potraktować jako pierwszą lekcję funkcjonowania w społeczeństwie obywatelskim, pokazując dziecku, że o tak zwane dobro wspólne warto dbać. (…) Właśnie – rozmowy. W czasach, gdy – coraz bardziej zagonieni – rodzice coraz częściej podsuwają dzieciom ekrany smartfonów, tabletów i komputerów, książka Stella, Pikuś i skarby przypomina o tym, jak ważna jest zwyczajna rozmowa z dzieckiem. Wspólne spędzanie czasu. Bliskość. Na przykład podczas wspólnej lektury.

fragment:

Stella wraz ze swoim psem Pikusiem odkrywa uroki leśnych spacerów. Dowiaduje się, że pełen jest on bogactw i cennych skarbów. Poznaje miliony jesiennych barw, wspaniałych mieszkańców boru i odkrywa zapach czystego powietrza.  Staje się uważna i docenia wszystkie leśne dary: szyszki, dziuple, żołędzie, ślady zwierząt, mrowiska, jagody, grzyby. Poznaje tajniki rozmnażania drzew i lecznicze działania roślin. W końcu przekonuje się, że las jest wielkim skarbcem i warto go odwiedzać, zachowując szacunek jego mieszkańcom.
Drugie opowiadanie dotyczy wody. Dzieci dowiedzą się z niego, że pochodzi ona nie tylko z kranu. Są nią także jeziora, morza, czy oceany, ale także lody, rosa, para, śnieg.

Stella, Pikuś i skarby – co nieco o książce 🙂 Nina Lussa

Informacje szczegółowe:

Autor:
Ilustrator:
Ilość stron:

36

Kategoria wiekowa:

3+

Okładka:

Twarda

Rok wydania:

2020

Seria wydawnicza:

ISBN:

978-83-7672-798-1

Książkę polecają: